top of page

Kalıp silikonu

Kalıp Silikonu H-seriler

24082019181550.jpeg

H-seri kalıp silikonlarımız Yarı saydam dolgusuz yırtılma, germe, sünme Dirençleri yüksek kullanıma baglı Genleme yapmayan fabrika üretimine müdehale yapılmadan satışa sunulan orjinal Rtv-2 Kalıp Silikonlarıdır.


H-seri Rv2 kalıp silikonları 5 farklı sertlikte satışa sunulmuştur.
H-seri Rtv-2 kalıp silikonları ambalaj şekilleri 1-5-25 kg olarak hazırlanmıştır.
H-seri kalıp silikonları 190 ° sıcaklığa kadar dayanım gösterir.
H-seri kalıp silikonları Gıda için kullanılacaksa katalizörün koku ve tat ile gıdayı etkilediğini unutmayın, gıda için kullanmanız gereken silikon Aksil G- seri kalıp silikonlarıdır. 
H-seri kalıp silikonu sıvı halden silikon haline geçerken %0,3 (binde3) oranında küçülme yapar. E-seri silikonda olduğu gibi kullanım ve zaman ile ölçülerinde değişme olmaz. kürleme esnasında %0,3 lük çekme harici kalıp silikonu ömrünün sonuna kadar stabil kalır.
H-seri rtv2 kalıp silikonları E-seri kalıp silikonlarına göre daha koyu kıvamdadır, modeli tam kopyalamak için en az 30dk model üzerinde sıvı kalmasına özen gösterilmeli.
H-seri kalıp silikonları kendi cinsinden başka objelere yapışmaz bu yüzden kalıp ayırıcı kullanma zorunluluğu yoktur, Fakat parlak ve pürüzsüz yüzey için sıvı kalıp silikonunu dökmeden önce model yüzeyine sprey kalıp ayırıcı uygulamanız pürüzsüz ve parlak silikon kalıp elde etmenizin yanında daha uzun süre dayanacak daha geç eskiyecek silikon kalıp elde etmenizi sağlar. 
Tüm H-seri kalıp silikonlarında en ince detayda kopyalama yapabilirsiniz, kalıp silikonu shore degeri yükseldikce akışkanlık azalır: özellikle sert silikonlarda detay için katalizör miktarını düşürerek kalıp silikonunun modele tam oturması için zaman verin uzun süre size hizmet edecek kalıplar elde edersiniz.
H-Seri Kalıp silikonlarından Kısaca Bahsedecek Olursak

0332 357 33 22

Kalıp Silikonu H-5

Kalıp silikonu 5 shore son derece yumuşak ve

 

dayanıklı yarı saydam 2 karışımlı oda

 

sıcaklığında kürlenebilen bir rtv2 silikondur.

Renklendirmek istediğiniz silikonlarlar için

tercih edebilirsiniz.

Kalıp Silikonu H-10

Kalıp silikonu 10 shore.

soft silikon çeşididir.

yarı saydam 2 karışımlı oda sıcaklıgında kürlenebilen rtv2 kalıp silikonu.

Kalıp Silikonu H-15

kalıp silikonu 15 shore.

orta sertlikte Bir ara üründür.

ortalama tüm işler için ideal sertliktedir, tabi alçı kokulu taş gibi kırılgan ürünler için sert düşebilir. 10 yada 5 serilerini tercih edilmesi daha uygun.

birde vazo gibi sıyırma ile çıkacak ürünlerde kullanıcıyı yorabilir.

Kalıp Silikonu H-20

kalıp silikonu 20 shore.

Standart silikon sertliğidir.

polyester, fiberglas, epoksi ve epoksi laminasyon gibi reçine ile üretimlerde en ideal serilerdendir, kalıbın biraz daha sert oturaklı durmasını isteyenler için 25 shore daha uygun olur

Kalıp Silikonu H-25

kalıp silikonu 25 shore.

daha çok büyük kalıplar ve poliüretan reçine için tercih edilir.

bir yedek parça yapacaksınız ve ürünün sabit boyda ve bombesiz olmasını istiyorsanız bu ürün tam size göre

bottom of page